Top

Business Model Canvas


Warning: file_get_contents(http://www.linkedin.com/countserv/count/share?url=http://www.uixy.pl/business-model-canvas/&format=json): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /wp-content/plugins/tk-social-share/tk-social-counter.php on line 145

Szablon modelu biznesowego, to jeden z najpopularniejszych dziś modeli biznesowych. Szczególnie uwielbiany w świecie startupów stał się synonimem opracowywania modelu biznesowego. BMC opracowany został przez Alexa Osterwaldera, który zaprezentował go w swojej książce „Tworzenie modeli biznesowych. Podręcznik wizjonera”. Ogromną zaletą tego narzędzia jest możliwość wygodnego zdefiniowania najważniejszych obszarów biznesowych na jednej kanwie. Pozwala to spojrzeć na biznes w zakresie najistotniejszych jego elementów: klienta, oferty, infrastruktury oraz finansów. Finalnie taki model ułatwia współpracę w zespole budując wspólną wizję modelu biznesowego.

Pobierz Business Model Canvas (pdf).

Joanna Cymkiewicz

Projektantka z zamiłowania. Z racji wszechstronnego zainteresowania oraz doświadczenia projektowego, można o niej powiedzieć full-stack designer. Łącząc wiedzę technologiczną i projektową, od blisko 15 lat, przygotowuje rozwiązania użytkowe dla bardzo zróżnicowanych grup docelowych. Uważa, że szalenie ważne jest projektowanie świadome, zorientowane na użytkownika a także zróżnicowane w zależności od medium (urządzenie / platforma / kontekst użycia). Uwielbia wyzwania i zespołowe dyskusje, które zmierzają w kierunku poszukiwania najlepszych rozwiązań. Od zawsze fascynowała ją możliwość tworzenia.