Top

Nazywam się Joanna Cymkiewicz i to jest mój blog, w którym piszę przyjaźnie o użyteczności.

Jestem również grafikiem komputerowym i projektantem UI/UX. Moja wiedza i umiejętności to wynik blisko 15 lat doświadczenia pracy z ludźmi nad setkami różnych projektów. Do każdego z nich podchodzę indywidualnie, bazując na potrzebach, celach, strategii i oczekiwaniach. Mam otwarty umysł na nowe technologie, w których dostrzegam nowe możliwości i nowe rozwiązania. Wciąż się rozwijam.

Na świat patrzę inaczej – dostrzegam nie tylko kolory i kształty, ale i funkcjonalność. To właśnie ona stanowi najistotniejszy element każdego projektu.

Cechą dobrego projektu jest nie tylko jego ładny wygląd, lecz przede wszystkim jego doskonała funkcjonalność – łatwość użytkowania i właściwy przekaz.

W projektach interaktywnych bardzo duży nacisk stawiam na analizę User Experience (Doświadczenie Użytkownika), by móc wypracować jak najlepszą dostępność funkcjonalnych elementów aplikacji mobilnych i serwisów WWW. Interakcja człowiek-komputer (Human-Computer Interaction) jest obecnie głównym środkiem komunikacji między odbiorcą a produktem cyfrowym – im jest ona lepsza i bardziej precyzyjna, tym większą wartość będzie miał produkt.

Mój główny cel? Tworzyć produkty cyfrowe przyjazne dla użytkownika czyniąc wirtualny świat łatwiejszym do życia.

Dla kogo UIXY.pl?

UIXY powstały po to, by przybliżyć temat User Experience wszystkim tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę dobrego projektowania. Możesz potraktować to miejsce jako punkt wyjścia do poszerzania swojej wiedzy i rozwijania umiejętności w zakresie UX.

Nie tylko dla projektantów

Jeśli uważasz, że User Experience dotyczy tylko segmentu projektantów użyteczności, to muszę wyprowadzić Cię z błędu. Musisz wiedzieć, że temat ten jest obecny wszędzie, tylko nie zawsze masz tego świadomość. Każdy produkt, system a nawet usługa oparte są na procesach użyteczności i projektowaniu zorientowanemu na użytkownika. Jeśli tak nie jest, to po prostu są źle przygotowane. Nie musisz więc być projektantem, ponieważ samo pojęcie użyteczności i procesów jakie w niej zachodzą można zastosować w różnych kontekstach.

O użyteczności powinien wiedzieć każdy, kto ma jakikolwiek wpływ na powstawanie produktu czy usługi. A więc jeśli jesteś Product Ownerem czy Project/Product Managerem, to miejsce jest również dla Ciebie.

UIXY zrodziły się z potrzeby uświadamiania ludziom, że istnieją procesy i zależności, które ułatwiają pracę nad produktem i czynią go przyjaznym dla użytkownika.

Chcesz porozmawiać?

Jeśli chcesz porozmawiać, zadać mi pytanie lub po prostu jesteś zainteresowany jakąś formą współpracy, napisz do mnie na adres hello[małpa]uixy.pl